Kuhu minna ja mida teha Tartus

Heade mõtete linn Tartu on legendaarne linn mitte üksnes eestlaste seas, vaid ka mujal maailmas. Prominentselt tuntud kui ülikoolilinn tänu tunnustatud Tartu Ülikoolile, on Tartu tuntud pea igale tudengile. Paljude noorte iseseisev elu saabki alguse just selles linnas!

Isegi, kui sa pole aga tudeng, on mitmeid põhjuseid, miks Tartut külastada ikka ja jälle. Teeme siin lühikese kokkuvõtte erinevatest asjadest, mida saad Tartut külastades ette võtta.

Tartu vanalinn, arhitektuur ja Emajõgi

Esimene asi, mis vapustab Tartu külastajaid, on linna välimus. Tegemist on vaieldamatult ühe Eesti kõige ilusama linnaga, kus on moodsad kaubanduskeskused ja linnaarendus täiuslikult sümbioosis vanaaegse romantilise vanalinnaga. Mööda Emajõge jalutades jõuad linna südames asuvale raekoja platsile, kus asub paljudele tuntud Suudlevate Tudengite kuju. Kui külastad sama paika jõulude ajal, tervitab sind raekoja platsil muinasjutulise välimusega üleni jõulutuledesse mässitud vanalinn. See vaatepilt on hingemattev!

Kümned restoranid, kohvikud, munakivid ja vanaaegne arhitektuur loovad romantilise mulje, mis meenutab kohati pisut Itaalia väikelinnu. Siin-seal vanalinnas näed ka ülikoolihooneid ning kui külastad linna sügisel, kihab ümbrus tudengitest, kes ruttavad ühest ülikoolihoonest teise. Pole teist linna Eestis, kus oleks korraga ühes paigas koos niivõrd palju loomingulisi ja intellektuaalseid inimesi! Kui soovid pisut rahulikku hõngu, võid minna Toomemäe parki, mille nõlvad ja imeline vaade jäävad alatiseks su südamesoppidesse.

Toidukultuur

Toidukultuur on Tartus esmaklassiline – ainuüksi linna südamest leiad mitmeid restorane, mis on iga-aastaselt leidnud koha Eesti Top 50 restorani nimekirjas. Siin on mõned toidukohad, mida tuleks Tartus kindlasti külastada:

  1. Polpo – Polpo restoran, mis asub London hotelli küljel, on üks linna prominentsemaid ja luksuslikemaid restorane. Sind tervitab esmaklassiline teenindus ja toit, mis jätab ka kriitikud vesistama.
  2. Antonius – Antonius, sarnaselt Polpole, on üks Tartu tipprestorane, mida külastatakse tihti eriliste sündmuste korral. Need maitseelamused jäävad meelde!
  3. Gustav Castro Cafe – Gustavi kooki proovimata ei tohi lihtsalt Tartust lahkuda. Sellest kuulsast kohvikust leiab kooke, millesarnaseid ei leia kusagilt mujalt Eestis.
  4. La Dolce Vita – Kas sa armastad Itaalia toitu? Sel juhul on La Dolce Vita kohustuslik toidukoht. Tegemist on ehtsa Itaalia stiilis restoraniga, mille menüüst leiad kümneid kiviahjus valmistatud pitsasid, maitsvaid pastasid ja ka käsitööna valmistatud gelato-sid!
  5. Püssirohukelder – Tartu on ka pubilinn! Lisaks Ristiisa pubile asub Tartus koduse hõnguga Püssirohukelder, kus saab lisaks pubiroogade mekkimisele ka kuulata elavat muusikat igal nädalavahetusel.

Meelelahutus ja ostlemine

Võid olla kindel, et Eesti suuruselt teises linnas on rikkalikult meelelahutusvõimalusi. Kui soovid lastega meelt lahutada, tasub külastada Ahhaa teaduskeskust, mis on kõige omapärasem ja moodsam teaduskeskus Baltikumis. Teaduskeskusest vaid mõnesaja meetri kaugusel asub suur Cinamoni kino, kus linastuvad kõik uuemad filmid.

Kui soovid kino asemel nautida hoopis elavamat kogemust, tasub minna Vanemuise teatrisse, mis on mitte üksnes imekaunis, vaid mille lavadel toimuvad maailmakuulsad etendused.

Kõige krooniks on Lõuna-Eesti suurim kaubanduskeskus Lõunakeskus, mis ei ole mitte üksnes parim koht Lõuna-Eestis ostlemiseks, vaid on ka omamoodi meelelahutuskeskus. Lõunakeskuses asub näiteks uisuväli, kus saab pisipõnnidega uisutama minna.

Tartu on igas mõttes Lõuna-Eesti süda ja hing. Kes on kord selles linnas käinud, tahab sinna ikka ja jälle tagasi minna – see linn tõmbab nagu magnetiga. Olgu tegemist suve või talvega, Tartus on alati midagi põnevat teha. Jaluta mööda linna või mine kontsertidele, Tartu hämmastab sind alati ja on üks kindlaid kohti, mida tuleks regulaarselt külastada.