Mida teha ja kuhu minna Tallinnas?

Tallinn on palju enamat kui kõigest Eesti pealinn või poliitilise ning ärilise elu keskpunkt. Enamus meist on küll käinud Tallinnas ning ligi kolmandik eestlastest saavad seda linna kutsuda oma koduks, kuid vahel võivad märkamatuks jääda paljud põnevad paigad. Seepärast vaatame alljärgnevalt, mida saab Tallinnas ette võtta, kuhu sööma minna ning kus teha sisseoste.

Tallinna vaatamisväärsused ja märkimisväärsed paigad

Laias laastus võib linna jaotada 7 osaks, kuid igas Tallinna nurgas leiab midagi põnevat, mida ette võtta. Teeme siin kiire ülevaate igaühest:

  • Kesklinn – linna südames toimub mõistagi kõige rohkem. Suvel rõkkab elust Vabaduse Väljak, kus toimuvad erinevad kontserdid ja festivalid, talvel avatakse väljakul aga Jõuluturg, mis on tunnustatud kogu Euroopas. Kui soovid ostelda parimates butiikides, siis asub kesklinnas Rotermanni kvartal, mis on just ostutänavana tuntud.
  • Vanalinn – vanalinnas on peidus Tallinna tõelised aarded: munakivitänavad, kirikud ja aastakümnete tagused arhitektuuripärlid. Paljud turistid reisivad Tallinnasse just ainuüksi vanalinna pärast!
  • Kadriorg – Kadrioru Loss ja Lossipark on kohad, kus peaks iga eestlane vähemalt korra käima. Kadriorus asuvad ka linna parimad muuseumid: Kumu Kunstimuuseum, Eduard Vilde muuseum ja mitmed teised. Tegemist on omamoodi kultuurilise mekaga!
  • Pirita – kui oled rannasõber, siis Pirita rand ja sealne loodus kosutavad su hinge. Pirital asub ka Teletorn ja Botaanikaaed, mis on elamusterohked paigad, kus võiks käia kas või igal suvel. Otse Piritalt jõuab ka Viimsisse, mis on maaliliselt kaunis.
  • Kalamaja – see on koht, mis meeldib eriti boheemlasliku hingega inimestele. Sealt leiad kaunid puitmajad ja omapärased ostukohad, samuti on piirkond tuntud sadama ja Balti jaama poolest.
  • Rocca al Mare – Rocca al Mare rajoon on mõnes mõttes kõige looduslikum – seal asub Tallinna Loomaaed, mis on kohustuslik reisisihtpunkt iga pere jaoks. Roccas asub ka Saku Suurhall, kus toimuvad kõik suuremad üritused.
  • Nõmme – Nõmme on kõige kodusem rajoon. Seikluspark, metsarajad, pargid – Nõmme piirkonnas olles tundub nagu oleksid sattunud väikesesse külakesse, mitte ei asu suurlinnas.

Igal piirkonnal on omad võlud ning leiad kindlasti ühe paiga, mis sobib sulle kõige paremini.

Parimad toidukohad

Pole ühtegi toiduelamust, mille osaks Tallinnas ei saaks. Iga aasta toimub linnas tänavatoidufestival, rääkimata kümnetest üritustest. Restoranide hulgast leiad nii India, Vene, Hispaania, Tai, Ameerika ja paljude teiste köökide esindajaid, samuti on olemas mitmed taimetoidurestoranid.

Kui soovid eksklusiivset maitseelamust, võid külastada Tallinnas Eesti parimaid restorane nagu La Bottega, Dominic, Tchaikovsky, Hermitage, Noa, Lusikas ja paljud teised. Tallinnas leiad pea igalt nurgalt võrratu toidukoha!

Meelelahutus Tallinnas

Kui sind tõmbab kirka ööelu poole, siis pole Eestis teist linna, kus oleks nii palju tegemist hilistel tundidel. Teeme siin kiire ülevaate võimalikele meelelahutusviisidele:

  • Ööklubid – kas oled tantsulõvi? Tallinnas asub rohkelt ööklubisid, mille hulgast on kõige populaarsemad Hollywood, Venus, Vabank, Sossi klubi ja Rock Cafe.
  • Kasiinod ja mängukohad – võib-olla tahad hoopis oma mänguõnne proovile panna? Tallinnast leiad kõigi Eesti kasiinokettide maapealsed kasiinod. Neist kõige tuntum ja laiahaardelisem on Olympic Casino, mille luksuslikud kasiinod on pea igas linnaosas. Samuti toimuvad Tallinnas tihti erinevad pokkerivõistlused ja muud hasartmängusõpradele mõeldud üritused.
  • Pubid – Tallinnas on otseses mõttes kümneid pubisid ja baare, kus sõpradega õhtut veeta. Alates koduse hõnguga pubidest kuni temaatiliste baarideni – igav ei hakka kindlasti!

Ükskõik, mis sul ka mõttes pole – sõpradega ajaveetmine, ostlemine, teatrisse minek – Tallinnas saab seda teha! See on linn, kus peaks vähemalt korra elus käima või kui elad seal juba, siis võta aega selleks, et pisut ringi uudistada – avastad kindlasti selle linna võlusid aina uuesti.