Kuhu minna ja mida teha Pärnus? 

Suvepealinn Pärnu on üks Eesti suurimaid linnasid ning ühtlasi ka üks kohustuslikke puhkamispaiku iga eestlase jaoks. Kes siis ei oleks veetnud suvel paari päeva Pärnu ranna soojal liival? Rannapiirkonna poolest tuntud linnal on pakkuda aga paljugi muud põnevat ka väljaspool rannahooaega. Vaatame alljärgnevalt lähemalt, mida saab selles kaunis kuurortlinnas ette võtta ning milliseid paiku peaksid külastama.

Vaatamisväärsused Pärnu linnas ja maakonnas

Kõige märkimisväärsem on kindlasti kaunis liivarand, mida kaunistavad atraktsioonid, rannapromenaad ja ka kaunis rannapark, mis on nagu muinasjutust pärit. Romantilist hõngu täiendab Pärnu Vallikäär, kus asub ka Eesti kõrgeim purskkaev. Ainuüksi arhitektuuriline ilu ja kaunis rannapiirkond on põhjused, miks Pärnus võiks tihemini käia.

Paar kilomeetrit Pärnust kaugemal asub kuulus Lottemaa, mille külastamine on kohustuslik iga pere jaoks. Kui soovid aga nautida loodust selle täies ilus, asub Pärnumaal ka Soomaa Rahvuspark, mis on tuntud suurveeaja poolest. Tänu mugavale laudteele saab matkata otse keset sood!

Rabamatku korraldatakse mujalgi – näiteks saab minna kanuumatkale Rääma rabas või minna Tolkuse rabasse. Pärnumaa on rabade poolest Eestis kõige rikkalikum, seega kui otsid looduslikku puhkust, on see õige kant sinu jaoks.

Toitlustus ja meelelahutus

Kui soovid hoopis hellitada oma maitsemeeli, ei pea Pärnus pettuma. Mitmed restoranid pakuvad suurepäraseid maitseelamusi koos kauni rannavaatega – näiteks asub Pärnus üks Eesti kõrgeimalt hinnatud restorane Rannahotelli restoran.

Ehkki linn kihab just suvel, mil toimub Restoranide nädal ning linn pakatab elust, ei pea pettuma ka sügisel või talvel. Samuti on linn tuntud variatsioonide poolest: näiteks saab nautida taimetoitu Piccadilly taimetoidu kohvikus või ökogurmaanidele mõeldud kohvikus Mahedik. Kui soovid proovida midagi uudset, leiad Pärnust teiste seast ka Armeenia, Gruusia ja Türgi köögipoole.

Mis oleks üks puhkus ilma spaas käimiseta? Rahuliku rannalinnana on spaad üks Pärnu tugevamaid pooli – leiad sealt mitu Eestis kõrgelt tunnustatud spaad nagu näiteks Estonia Medical SPA & Hotel, Hedon SPA & Hotel ja Tervise Paradiisi spaa-hotelli. Märtsis toimub linnas Spaanädal, mille raames saab iga külastaja end korralikult hellitada.

Kui oled matkanud ja korraliku kõhutäiegi saanud, on aeg olla aktiivsem ja katsetada Pärnu ööelu – see kihab elust igal aastaajal! Linnas on lausa 4 ööklubi: Vaarikas, Sunset, Mirage ja Sugar. Neile, kes otsivad midagi erilaadset, võivad külastada näiteks Coco Loco karaokebaari või kultuuriklubi Tempelit. Päevase meelelahutuse jaoks on linnas näiteks Kuursaal ja ka Endla teater, kus toimub iga päev huvitavaid etendusi. Pärnu on legendaarne ka igasuvise muusikafestivali Weekendi tõttu, mis meelitab suvel linna kümneid tuhandeid noori muusikasõpru üle kogu Baltikumi.

Ükski puhkus ei oleks täiuslik ilma väikese ostlemistiiruta. Pärnus on kolm suurt kaubanduskeskust: Port Artur, Kaubamajakas ja Pärnu Keskus. Kõigis neis kolmes on esindatud armastatud brändipoed – leiad eest kümneid tuntud nimesid. Raamatupoed, spordipoed, poed toidugurmaanidele, disainerriiete poed – pole ühtegi asja, mida sa ei võiks Pärnu kaubanduskeskustest leida.

Juhul, kui tahad endaga kaasa võtta killukese ehtsat Pärnut, võid külastada hoopis käsitöökodasid ja suveniiripoode, mida leidub samuti rikkalikult. Ehe ja Ehtne käsitööpood, keraamikakoda ja palju muud ootavad neid külastajaid, kes soovivad leida meeldejääva kingituse või suveniiri oma puhkusereisi jäädvustamiseks.

Pärnu on linn, kus leiab tegevust igaüks – pered, loodusesõbrad, spaakülastajad, toidugurmaanid ja muusikafännid. Kaunid rannad ja merevaade imbub mällu igaveseks ning seetõttu on Pärnu üks kauneimaid linnu, mida Eestis külastada.